O autorze
Idę przez życie z wiarą i przekonaniem, że marzenia są po to, aby stawały się zrealizowanymi celami. Klucz do zadowolenia z życiowych osiągnięć odnajduję w słowie pasja. Dbam o to, aby stale się rozwijać, do czego nakłaniam też innych. Właśnie po to stworzyłem Polską Akademię Rozwoju Osobitego i czassukcesu.pl. Jestem trenerem, hipnotyzerem, prezenterem i dziennikarzem. Pracowałem dla TVN24, Eska TV oraz rozgłośni radiowych w Polsce i Finlandii.

Szybki sposób na to jak się odprężyć i odzyskać energię do pracy

Miewasz takie chwile, kiedy po ciężkim tygodniu pracy przychodzi weekend, czas oddechu i relaksu, a Ty dalej nie możesz się odprężyć? Znasz ten stan, kiedy coś w głębi Ciebie cały czas powoduje napięcia i stresy i choć wiesz, że masz wolne, to myślami nadal jesteś w pracy? Mam coś dla Ciebie, co pozwoli Ci się uwolnić od tego stanu i znaleźć kojącą chwilę spokoju.

To niezwykle ważne, aby zadbać o tak zwany work-life balance i oprócz sięgania po coraz wyższe osiągnięcia na poziomie zawodowym, zadbać też o sferę własnego odpoczynku. Dzięki temu możesz znacznie podnieść swoją wydajność i efektywność. Ludzie, którzy dbają o higienę własnego wypoczynku pracują dużo wydajniej i osiągają rezultaty w dużo krótszym czasie niż ludzie, którzy cały czas odkładają na bok wizję czasu dla siebie, w myśl idei „wyśpię się na emeryturze”. Co więcej wydajny odpoczynek wcale nie musi być długi. Czasem wystarczy kilka chwil w odpowiednim stanie, aby ciało i umysł zregenerowały się w takim samym stopniu jak podczas kilku godzin snu. Właśnie dlatego, przygotowałem dla Ciebie nagranie relaksacyjne, które w ciągu kilkunastu minut, korzystając z pewnych specyficznych umiejętności, które posiadasz w sobie, a o których być może nie zdajesz sobie sprawy, pozwoli Ci nabrać nowych sił do pracy.
To nagranie wykorzystuje te same mechanizmy, które są wykorzystywane w procesie hipnozy, a jedyne czego potrzebujesz aby z niego skorzystać, to słuchawki i kilka chwil spokoju, w czasie których nikt nie będzie Ci przeszkadzać.

Jeśli już teraz chcesz z niego skorzystać to możesz kliknąć w link poniżej i zafundować sobie relaks na zdrowszym poziomie.
PRZEJDŹ OD RAZU DO STRONY Z NAGRANIEM
(Po kliknięciu zostaniesz poproszony/a o podanie adresu e-mail, po czym zostaniesz przekierowany/a bezpośrednio do nagrania. Cały proces trwa 5 sekund)

A jeśli chcesz najpierw dowiedzieć się nieco więcej na temat mechanizmów, jakie towarzyszą hipnozie i procesom odprężania się na poziomie podświadomości, to po prostu czytaj dalej.

Jestem trenerem rozwoju osobistego i certyfikowanym hipnoterapeutą. Z tego co oferuje hipnoza zacząłem korzystać kilka lat temu, po tym gdy narzędzia, które daje to zjawisko pozwoliły mi dokonać ważnych zmian w moim życiu. W krótkim czasie intensywnej i wydajnej pracy z hipnozą pozbyłem się negatywnych i depresyjnych stanów emocjonalnych, pozbyłem się wielu ograniczających przekonań, które utrzymywały mnie w braku pewności siebie, nieśmiałości i obawach przed byciem ocenianym przez innych ludzi, a ponadto nauczyłem się odnajdywać w sobie olbrzymie pokłady energii i motywacji do sięgania po cele, o których kiedyś wręcz bałem się pomyśleć.
Teraz, pracując od kilku lat jako trener, którego misją jest pomagać innym ludziom w osiągnięciu takich samych albo lepszych rezultatów na poziomie zarządzania ich własnymi emocjami, bardzo często sięgam po hipnotyczne narzędzia. To często na początku wywołuje wiele pytań. Najczęstsze z nich brzmi mniej więcej tak: „...ale czym jest hipnoza i czy to w ogóle ma prawo działać?...”


Jako człowiek, który zwykł myśleć o sobie, że jest racjonalistą i nie wierzy w zabobony, przez długi czas krążyłem wokół tematu hipnozy z pewnym dystansem i niedowierzaniem. Sięgnąłem po nią wtedy, kiedy zrozumiałem, że nie ma ona nic wspólnego z magią, wróżbiarstwem, siłami nadprzyrodzonymi ani innymi tematami ezoterycznymi. Jest za to procesem, który posiada określoną strukturę, bazującą na naturalnych stanach umysłu i pomaga osiągać fantastyczne rezultaty, właśnie w oparciu o ludzki potencjał i istotę ludzkiego umysłu, o której, dziwnym trafem, nie uczy się w szkołach.
Świadomość społeczna dotycząca hipnozy w naszym kraju jest bardzo niska. Co więcej wzór hipnozy jaki funkcjonuje w powszechnym obiegu to ten, który promowały hollywoodzkie filmy. W większości przypadków są to fikcyjne opowieści o wykorzystaniu hipnozy do wydobycia tajnych informacji, uruchomienia złej istoty w dobrych ludziach lub o przywoływaniu sił nadprzyrodzonych. Wszystkie te wzorce nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, ale ludzie na ich podstawie wyrabiają sobie zdanie na temat zjawiska.

Odkąd stosuję hipnozę w pracy coachingowej spotykałem się z różnymi reakcjami. Pewien lekarz powiedział mi, że boi się hipnozy, bo poprzez nią można wywołać "złe duszki" . Spotkałem się też z przypadkami, kiedy ludzie przed moim wystąpieniem na temat hipnozy podchodzili i informowali mnie, że nie mogą wziąć udziału w mojej prelekcji, ponieważ są ludźmi wierzącymi, a to o czym będę mówił stoi w opozycji do przykazań ich wiary. Kiedyś nawet pewna firma postanowiła odwołać mój spektakl hipnozy scenicznej w obawie, żebym podczas pokazu nie wydobył tajnych informacji firmy.
Z drugiej strony, coraz popularniejszymi tematami stają się zagadnienia związane z rozwojem podświadomości, relaksacją, technikami wizualizacji i wykorzystaniem pełni ludzkiego potencjału. I dopóki nazywa się to właśnie w ten sposób, to wszyscy są spokojni. Paradoks polega na tym, że każde z tych zagadnień wykorzystuje hipnozę lub jej elementy i dopóki nie nazywa się tego wprost hipnozą, to wszystko jest w porządku. Moment, w którym po raz pierwszy pada słowo „hipnoza” jest momentem zwrotnym, który sprawia, że ludzie często są gotowi porzucić dotychczasowe zainteresowanie tematem.

Czym zatem jest hipnoza? Pomimo, że jest używana od stuleci i daje świetne rezultaty w likwidowaniu problemów emocjonalnych oraz lepszym rozwijaniu ludzkiego potencjału, do dziś trudno ją jednoznacznie zdefiniować. Może dlatego, że jest tak powszechna i występuje na każdym kroku, bez względu na to, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy też nie.
Na pewno jest ona narzędziem, które umożliwia komunikację z tą częścią ludzkiego umysłu, która odpowiada za emocje, a którą zwykliśmy nazywać podświadomością. Samo hipnotyzowanie polega na procesie sprowadzania fal mózgowych do określonych częstotliwości, zwanych falami alfa i theta. To jest dokładnie ten moment, kiedy człowiek zaczyna odpływać myślami i wchodzi w stan pomiędzy pełną świadomością i aktywnością (fale beta), a stan snu (fale delta). Co najważniejsze, nie jest to żaden sztuczny stan, który byłby nienaturalny dla człowieka. Wręcz przeciwnie. Jest to absolutnie naturalne zjawisko, w którym każdy człowiek znajduje się wiele razy w ciągu każdego dnia. Naturalnie ten stan pojawia się zawsze wtedy kiedy budzisz się rano i Twój mózg przechodzi ze stanu snu czyli fal delta, do stanu pełnej aktywności czyli fal beta. Podczas tego procesu mózg musi przejść przez częstotliwości pomiędzy tymi stanami, czyli fale alfa i theta. W drugą stronę działa to wtedy, kiedy wieczorem kładziesz się do łóżka i zasypiasz. Ten sam stan pojawia się także wiele razy w ciągu dnia. Choćby wtedy kiedy czytasz książkę, której fabuła wciąga Cię do tego stopnia, że przestajesz zauważać otaczające Cię bodźce zewnętrzne, a Twój nieświadomy umysł uwrażliwia się na sugestie, które otrzymujesz. Albo kiedy koncentrujesz się na pisaniu swojej pracy i przestajesz słyszeć ludzi wokół, którzy coś do Ciebie mówią. A jeśli jeździsz samochodem w dłuższe trasy, to pewnie znasz taki stan, kiedy Twój umysł zawęża swoją uwagę do sytuacji na drodze, a jednocześnie myśli gdzieś odpływają i nagle orientujesz się, że nie masz pojęcia co się działo podczas ostatnich 50 kilometrów. To wszystko są naturalne stany, w które wchodzi ludzki umysł, a które zwą się stanami transowymi. To co dzieje się w procesie hipnozy, to jedynie umiejętne wykorzystanie tych stanów i pokierowanie nimi w taki sposób, aby dały określone rezultaty. To co jest charakterystyczne dla stanów transowych, to że człowiek może w nich łatwiej uzyskać dostęp do swoich emocji. Emocje z kolei odpowiadają praktycznie za wszystkie nasze decyzje. Wiadomo, że wiele chorób ma podłoże emocjonalne. Wszystkie lęki i radości to również emocje. Ba, zakupy, które robisz też są emocjonalne. Nawet jeśli łudzisz się, że dokonujesz zakupu w oparciu o swój racjonalizm i świadomy umysł, muszę Cię zmartwić. Kupujesz dlatego, że produkt, usługa, lub sam proces zakupowy daje Ci określone emocje. Dopiero potem Twój świadomy umysł znajduje racjonalne wytłumaczenia, dlaczego dokonujesz danych zakupów.

Odpowiednie pokierowanie emocji w stanie transu prowadzi do tego, że człowiek tworzy w swoim umyśle nowe sposoby reagowania na określone bodźce. Mówiąc najprościej, na przykładzie bardzo popularnej arachnofobii, chodzi o wytworzenie nowej reakcji emocjonalnej, na określony bodziec, którym w tym przypadku jest pająk, a który do tej pory łączył się z reakcją paniki. W przypadku kompulsywnego objadania się chodzi z kolei o to, aby w procesie kontaktu z podświadomością, czyli emocjonalnym umysłem, pomóc osobie znaleźć nowy, lepszy i zdrowszy sposób zaspokajania jakiejś potrzeby, którą dotychczas zaspokajała poprzez notoryczne podjadanie.

Kolejna ważna kwestia jest taka, że do zjawiska hipnozy może dojść tylko we współpracy hipnotyzera z osobą hipnotyzowaną. Jako że zjawisko hipnozy występuje tylko w stanie odprężenia, istnieje swoisty mechanizm bezpieczeństwa. Gdyby nawet hipnotyzer zaczął dawać osobie hipnotyzowanej sugestie, które są niezgodne z jej systemem wartości, to takie sugestie zostaną przez umysł odrzucone. Dlaczego tak się dzieje? Spróbuj się odprężyć w momencie kiedy ktoś naciska na Twój system wartości. Jest to niemożliwe. A bez uzyskania stanu odprężenia nie da się doprowadzić do zjawiska hipnotycznego transu, czyli wzmożonej podatności podświadomości na sugestie.

Jako że hipnoza jest moją wielką pasją i mógłbym o niej pisać tu jeszcze długo, w tym momencie przestanę. Jeśli, drogi Czytelniu masz jakieś pytania dotyczące tematu hipnozy, to śmiało wyślij mi maila na adres kontakt@arturmakiela.pl.

A ponieważ hipnozę łatwiej zrozumieć poprzez doświadczanie, a nie wiedzę teoretyczną, teraz zapraszam Cię do wysłuchania nagrania, które dla Ciebie przygotowałem. Nagranie Jak odzyskać spokój i odprężyć się w kilkanaście minut” jest całkowicie bezpieczne, a jedyne co ma zrobić, to pozwolić Ci oderwać się od codziennego biegu i pośpiechu...na moment zwolnić...po to, żeby poukładać sobie wszystko tak, aby potem działać lepiej, skuteczniej i szybciej osiągać Twoje cele.

Link do nagrania jet tutaj: TERAZ PRZEJDŹ DO STRONY Z NAGRANIEM
(Po kliknięciu zostaniesz poproszony/a o podanie adresu e-mail, po czym zostaniesz przekierowany/a bezpośrednio do nagrania. Cały proces trwa 5 sekund)

Pozdrawiam serdecznie
Artur Makieła
Trwa ładowanie komentarzy...