O autorze
Idę przez życie z wiarą i przekonaniem, że marzenia są po to, aby stawały się zrealizowanymi celami. Klucz do zadowolenia z życiowych osiągnięć odnajduję w słowie pasja. Dbam o to, aby stale się rozwijać, do czego nakłaniam też innych. Właśnie po to stworzyłem Polską Akademię Rozwoju Osobitego i czassukcesu.pl. Jestem trenerem, hipnotyzerem, prezenterem i dziennikarzem. Pracowałem dla TVN24, Eska TV oraz rozgłośni radiowych w Polsce i Finlandii.

Ważny rytuał, który sprawi, że polubisz poranki

Słoneczna plaża o poranku, czyli miejsce gdzie większość ludzi chciałaby być w poniedziałek rano.
Słoneczna plaża o poranku, czyli miejsce gdzie większość ludzi chciałaby być w poniedziałek rano. http://www.czassukcesu.pl
Jak zaczynasz dzień? Co jest Twoją pierwszą myślą po przebudzeniu? Czy wchodzisz w dzień powoli i we własnym rytmie, czy też zrywasz się w amoku na równe nogi? A ponadto, w jakim nastroju rozpoczynasz swój dzień? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że wszystkie te czynniki wpływają na to, czego będziesz doświadczać oraz co będziesz łatwiej dostrzegać w ciągu całego dnia. Dobra wiadomość jest taka, że możesz decydować o tym jak czujesz się od rana.

Po prostu w tych kilku porannych czynnościach, dajesz swojemu umysłowi informację, jakie myśli i emocje dominują w Twoim umyśle, a tym samym czego chcesz mieć więcej. Dla Twojego umysłu taka informacja jest niczym zamówienie. Tak zwany umysł nieświadomy nie potrafi oceniać i rozróżniać, co jest dla Ciebie dobre, a co złe. Działa niczym program komputerowy, którego zadaniem jest spełniać Twoje życzenia, o które prosisz. Tylko podświadomość prosisz trochę inaczej. Każda myśl, której towarzyszą emocje...nieważne czy dobre czy złe...jest prośbą do Twojego umysłu, aby kierował Twoją uwagę w poszukiwaniu większej ilości danego stanu. Jak myślisz o frustrujących Cię rzeczach i towarzyszą temu negatywne stany emocjonalne, to zamawiasz do swojego życia więcej frustracji. Jak myślisz o chwilach radości i naprawdę czujesz, jaki to przyjemny stan, kiedy możesz, ot tak po prostu, cieszyć się każdą chwilą, to zamawiasz sobie więcej radości.

A nie wiem czy wiesz, że ten poranny moment kiedy wstajesz jest szczególny. Dlaczego?
Ponieważ wtedy Twój nieświadomy umysł, z ochotą czekający na Twoje prośby o to, jak chcesz się czuć, jest szczególnie wyczulony i aktywny. Wynika to z częstotliwości pracy fal mózgowych i pewnego fenomenu, który występuje kiedy przechodzisz ze stanu snu, do pełnej aktywności.

Dość dokładnie miałem okazję opisać to zjawisko podczas ubiegłorocznej konferencji TEDxWSB we Wrocławiu. Jako, że właśnie ukazał się zapis wystąpień podczas tego spotkania, chcę się z Tobą podzielić moimi przemyśleniami.
W linku poniżej masz 16 minut filmu, który może sprawić, że zamiast przeklinania zaczynającego się dnia, zaczniesz bardziej lubić swoje poranki i nauczysz swój umysł poszukiwania jaśniejszej strony codziennej rzeczywistości.


Mam nadzieję, że Ci się spodoba. Zapraszam do obejrzenia krótkiej prelekcji "Krótkie chwile i drobne myśli, które zmieniają zwykły dzień w wyjątkowy.

Trwa ładowanie komentarzy...